Skorzystaj z unikalnej oferty i otrzymaj bezpłatną propozycję kompozycji olejków,

dostosowaną specjalnie dla potrzeb Twojej skóry.

Dlaczego warto stosować naturalne olejki do pielęgnacji twarzy?

Ponieważ jest to najbardziej naturalna i skuteczna metoda uwarunkowana ewolucyjnie. Przez wiele tysięcy lat ludzkość nie dysponowała kosmetykami opracowywanymi w laboratoriach, dlatego skórę pielęgnowano, zabezpieczano i leczono przy pomocy naturalnych tłuszczów. Posiadają one wszystko, co jest potrzebne i niezbędne do odżywienia, nawilżenia i ochrony cery, a nasza skóra jest do nich przystosowana genetycznie.

To nie wszystko !

Zawierają wszystkie niezbędne, potrzebne i wystarczające składniki do prawidłowego funkcjonowania skóry.

Jest bardzo wiele rodzajów olejków pozyskiwanych z roślin, a każdy z nich ma nieco inny skład i właściwości, dlatego można dobrać optymalną mieszankę dla danego typu cery.

Olejki doskonale usuwają zanieczyszczenia ze skóry, nie naruszając przy tym bariery lipidowej, będącej naturalnym płaszczem ochronnym. Dlatego nadają się zarówno do oczyszczania, jak i pielęgnacji.

Sprawdzają się w pielęgnacji każdego typu skóry. Jednak ważne jest, żeby właściwie wybrać olejek do danego rodzaju cery.

Mają bardzo duży wpływ na skórę

Olejki pomagają utrzymać prawidłowy poziom nawilżenia skóry, ponieważ zabezpieczają ją przed nadmierną utratą wody. Po nałożeniu olejku powstaje warstwa uniemożliwiająca odparowanie wilgoci i cała woda zostaje zatrzymana w skórze. Zjawisko to nazywamy okluzją, czyli tworzeniem bariery ochronnej.

Naturalne olejki również:

  • dogłębnie nawilżają i wygładzają skórę
  • działają przeciwzmarszczkowo
  • działają przeciwzapalnie przy wykwitach skórnych czy alergii
  • odżywiają
  • poprawiają napięcie i kolory skóry
  • regenerują
  • działają przeciwzmarszczkowo
  • dogłębnie nawilżają i wygładzają skórę
  • działają przeciwzapalnie przy wykwitach skórnych czy alergii
  • odżywiają
  • regenerują
  • poprawiają napięcie i kolory skóry

Czym są olejki do skóry?

Oleje są płynnymi tłuszczami, które pozyskiwane są z różnych części roślin oleistych, głównie nasion, pestek lub owoców. Dzięki wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych, oleje są cennym składnikiem kosmetycznym. Zalicza się je do grupy emolientów, ponieważ mają właściwości natłuszczające i ochronne. Doskonale zmiękczają i wygładzają skórę, a ponadto pomagają utrzymać jej nawilżenie.

Najlepsze oleje do pielęgnacji skóry powinny charakteryzować się
wysoką zawartością trzech kwasów tłuszczowych: 

Kwas linolowy, inaczej Linoleic Acid, zalicza się do grupy nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) omega-6 i jest jednym z podstawowych składników ludzkiego sebum. W naskórku odpowiedzialny jest za odpowiedni poziom nawilżenia, dlaczego często dodawany jest do kosmetyków o działaniu nawilżającym.
Kwas linolowy jest świetnym emolientem, który odżywia i nawilża zarówno skórę, jak i włosy. Oprócz tego zabezpiecza skórę przed nadmierną utratą wody i jej przesuszaniem się w przyszłości, działa silnie antyoksydacyjnie, reguluje pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu pozwala wygrać z łojotokiem i wspiera w walce z nawracającym trądzikiem, działa regenerująco. Kosmetyki, w składzie których znajduje się kwas linolowy, koją, uspokajają i wyciszają skórę, a także łagodzą podrażnienia, ponadto zmniejszają przebarwienia, chronią przed tworzeniem się na powierzchni skóry nowych pryszczy i zaskórników, przyspieszają proces gojenia uszkodzonego naskórka.
Olejki z kwasem linolowym świetnie sprawdzą się po agresywnych zabiegach kosmetologicznych, takich jak laser, mezoterapia bądź silne kwasy.
Kwas linolowy występuje w największych ilościach w oleju kukurydzianym, oleju słonecznikowym oraz oleju sojowym, w nieco mniejszych ilościach natomiast w oleju rzepakowym i z czarnego kminku.

Kwas alfa-linolenowy (ALA) to organiczny związek chemiczny zaliczany do niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) omega-3. Podobnie jak kwas linolowy zabezpiecza skórę przed utratą wody i jej przesuszaniem się, działa antyoksydacyjnie, reguluje pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu wspiera walkę z łojotokiem i nawracającym trądzikiem, wykazuje działanie regenerujące. Kosmetyki, w składzie których znajduje się kwas alfa-linolowy, uspokajają, koją i wyciszają skórę, łagodzą podrażnienia, chronią przed tworzeniem się na powierzchni skóry zaskórników i wykwitów ropnych, wspomagają proces gojenia uszkodzonego naskórka. Najbogatszym i jednocześnie łatwo dostępnym źródłem kwasu alfa-linolenowego są oleje z nasion roślin oleistych, przede wszystkim olej lniany, olej rzepakowy i olej sojowy, a także i krokoszowy (z krokosza barwierskiego).

Kwas gamma-linolenowy (GLA) to organiczny związek chemiczny zaliczany do niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) omega-6. Znajduje zastosowanie w pielęgnacji skóry, ze względu na swoje właściwości odżywcze oraz nawilżające. Chroni skórę przed nadmierną utratą wody i przesuszaniem się. Posiada silne działanie antyoksydacyjnie. Ponadto wpływa na regulację pracy gruczołów łojowych, zmniejszając łojotok, a oprócz tego działa regenerująco. Kosmetyki, w składzie których znajduje się kwas gamma-linolowy, nawilżają, odżywiają oraz wspomagają regenerację uszkodzonego naskórka.
W ilościach znaczących występuje w oleju z ogórecznika lekarskiego, w oleju z czarnej porzeczki oraz w oleju z wiesiołka. Olej ten występuje również w nasionach konopi siewnych.

Są to kwasy zaliczane są do grupy niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych NNKT,
które nie są wytwarzane przez organizm i trzeba je dostarczać z zewnątrz.

Dlaczego NNKT są tak ważne dla skóry? 
  • Same w sobie nie mają właściwości nawilżających, ale dzięki okluzji zmniejszają utratę wody z naskórka,
  • Przyspieszają procesy regeneracji skóry, 
  • Odbudowują barierę hydrolipidową naskórka, 
  • Ograniczają powstawanie zaskórników i zmian trądzikowych,
  • Zapewniają miękkość i elastyczność skóry,
  • Regulują pracę gruczołów łojowych
  • Stanowią nośnik dla substancji aktywnych, takich jak witaminy i sterole,
  • Zwiększają odporność skóry na działanie czynników zewnętrznych
Skorzystaj z unikalnej możliwości zamówienia kompozycji olejków
dopasowanej indywidualnie do potrzeb Twojej skóry.

Jeśli chcesz otrzymać spersonalizowaną propozycję, wypełnij bezpłatną ankietę. Po jej wysłaniu w ciągu 3 dni roboczych otrzymasz na maila niezobowiązującą propozycję olejku, dostosowanego do potrzeb Twojej skóry, który następnie możesz zamówić lub nie

  • Wszystkie kompozycje są przez nas wykonywane ręcznie, na indywidualne zamówienie, z certyfikowanych i ekologicznych składników pochodzących z pewnych źródeł.
  • Nasze kompozycje nie zawierają żadnych sztucznych dodatków, takich jak konserwanty, barwniki czy perfumy.
  • Data przydatności do użycia jest datą ważności składników. Ponieważ każda skóra jest inna i może inaczej zareagować na dany składnik.

Przed użyciem zaleca się wykonanie testu uczuleniowego i zastosowanie kompozycji na co najmniej 12 godzin na obszar ciała pokryty delikatną skórą, taki jak nadgarstek. Jeśli nie wystąpi reakcja uczuleniowa, kompozycja jest bezpieczna do użycia.